Knoflík v zadní části sukně.

Cena se nevztahuje na výšivku, u ní je cena individuální

A k čemu je takový knoflík dobrý?

Dovilím si přímo recenzi od spoluautorky návodu:

Mám oholeného koně a tak funkce sukně jakožto bederní deky je super, jen občas potřebuju, aby mohl jeho zadek větrat. Fleece sukni lehce odhrnu za zadní rozsochu a víceméně drží, ale softshell klouže stále zpátky. Bylo potřeba vymyslet nějaký funkční a jednoduchý systém.
Přišlo na řadu vymýšlení očka a knoflíku.
Tvar kulatého knoflíku není na účel uchycení sukně vhodný bez ohledu na jeho velikost. Toto řešení se dá použít snad jen v případě, že sukně bude nošena pouze pod relativně vypasovanou bundou. Ta totiž zařídí, aby bylo místo uchycení nehybné a bez vlivu pohybu klusu, cvalu a nebo nárazů větru. Jako vhodnější řešení se ukázalo použití olivky, která očko mnohem lépe zahákne. Velikost očka je lepší zvolit bez zbytečné rezervy. Když je mezera udělaná tak akorát na zaháknutí olivy, tak manipulace je o něco náročnější, ale výsledek pevnější.
Umístění očka právě uprostřed zadního švu sukně je v tomto případě velmi povedené. Zakryje na koni zadní rozsochu a kousek beder. V případě pěší chůze mi vychází tato délka tak akorát, abych si nepřipadala jako s holým zadkem 😃 přestože mám samozřejmě rajtky. Toto platí i v předklonu u čištění kopyt. Dalo by se asi vycházet z preference délky krátké sukně u majitelky.
Odvedení pozornosti výšivkou od očka je velmi zdařilé. Očko uprostřed plochy by rušilo dojem celistvosti, ovšem právě ta výšivka zajistí, že oči pozorovatele rozhodně nebudou jako první zkoumat relativně nenápadný pásek. Někteří lidé z mého okolí si pásku dokonce ani nevšimli, takže za mě byl tento záměr splněn perfektně.