Pas sukní a jeho možnosti

Měření: Změřte se v oblečení, se kterým budte sukni používat. Pas je variabilní, pár cm nehraje roli.

Dávám přednost variabilnímu pasu. Většina koňáků jezdí za každého počasí, nemusíte se tedy bát vzít si svetr navíc, či tlustší rajtky. Další výhodou je, že se nemusíte bát na hubertech pořádně najíst. Samozřejmě, budete-li chtít pas pevný, uděláme.

Zavazování - zavazování je vlastně pevný pásek, našitý na sukni, který se omotá kolem pasu, provlékne poutky a uváže suk, mašle, origami... Některé látky mohou klouzat, tento neduh se však dá vyřešit pasem z jiného materiálu. Materíál většinou je bavlna, převážně černé barvy, do pásu dávám výztuž.

Tato možnost je nejvhodnější pro tkaniny - bavlna, len, šatovka (pes) a pro flees. možné i pro vlnu, tam ale záleží na konkrétním materiálu. Samozřejmě není problém udělat ji u softshellu, ale vzhledem k vysoké gramáží materiálu a jeho využití (do zimy - tedy bláto, mokro) není to podle mne nejlepší řešení.

   


Do nápletu - náplet je takový elastický tunel. Řekla bych, že tato varianta je nejpohodlnější, ale na druhou stranu musíte se do sukně nasoukat (což se špinavýma botama někdy nejde úplně nejlépe). Náplet šiji vysoký 15 cm a hodně natěsno, časem totiž trochu povolí. Úplně jej nedoporučuji pro sukně z těžších materiálů - softsheel, díky jeho roužnosti se bude rychleji vytahovat.

Tato možnost je možná pro všechny varianty materiálu, ale u softsshellu bych ji hodně zvážila z důvodu jako u zavazování. Na vlně nebude tak estetický.

     


Suchy zip - pevný pásek se suchým zipem - pro ty, kteří chtějí mít sukni do které se nechtějí nasoukat a nechtějí kolem sebe zamotávat další materiál, popřípadě by jim vadil uzel. Pásek bývá nejčastěji z bavlny, černé barvy. Nejrychlejší a tedy i nejpraktičtějšízpůsob oblékání. suchý zip je široký 40 mm, pevně drží.

Tato varianta je nejčastěji využívána u softshellu, v poslední době se dostává k oblibě, díky praktičnosti i u ostatních materiálů.

           

 

Knoflíky a patentky - bych volila spíš jako doplněk, zejména patentky nemusí vydržet nápor materiálu.

Žádná položka